Dajka tanfolyam
Képzés díja
95.000 Ft
Vizsgadíj**
55-70.000 Ft
Képzés indulása*
- 2024. szept. 14.
Óraszám
150
Képzés azonosító
01193003
Becsatlakozási lehetőség
van
* A tanfolyamokat elindítani az általunk meghirdetett időpontokban csak megfelelő létszám esetén tudjuk, ennek hiányában a tervezett kezdési időpontot egy későbbi kezdésre módosítjuk.
** A vizsgadíj tájékoztató jellegű adat, az akkreditált vizsgaközpont számára fizetendő.
Miért nálunk kezdd el a képzést?
Minden képzésünk esetében biztosítjuk számodra, hogy te választod ki a gyakorlati óráid helyszínét, ami lehet a saját munkahelyed is.
Az elméleti órákat mindig ONLINE tarjuk, így bárhonnan megtudod hallgatni.
Az elméleti óráidat a tanfolyam ideje alatt bármikor visszanézheted.
A jelentkezési folyamat során és a képzés közben is mindenről részletesen tájékoztatunk, valamint minden kérdést rövid időn belül megválaszolunk.
Kamatmentes részletfizetési lehetőséget biztosítunk, amely nem emeli meg a képzési díjat.
További részletek a képzéssel kapcsolatban
A dajka a bölcsődés és óvodáskorú gyermek gondozását, nevelését ellátó intézményben a felsőfokú végzettségű szakember irányításával végzi munkáját. A különböző intézményi formákban eltérő kompetenciákkal közreműködik a gyermek gondozásában, a higiénés feltételek biztosításában, a környezet rendjének, tisztaságának megteremtésében, valamint balesetvédelmi teendőket lát el.
- Tanfolyami napok ütemezése: kéthetente szombati napokon
- Képesítő vizsga: folyamatos – következő 2024. december
- Belépési feltétel: 8 osztályos iskolai végzettség
- Kamatmentes részletfizetési lehetőség biztosított
1.1 A szakképesítéssel ellátható legjellemzőbb munkaterület
Tevékenység vagy munkakör leírása
Ellátja a környezetgondozási és balesetmegelőzési teendőket. Munkáját a gyermek napirendjéhez igazodva, szervezi és végzi, a titoktartás kötelezettségének betartása mellett.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
- a személyi gondozási ismeretek alkalmazására
- higiénés szokások kialakításában az öntevékeny cselekvésre
- az étel előkészítésére, az étkezés higiénéjének megteremtésére a gyermek tevékenységének aktív segítésére
- a környezet gondozására, tisztántartására
- a gyermek tevékenységének aktív segítésére
- a munkavédelmi előírások betartására
- empátiára, toleranciára
- adekvát kommunikációra
- általános ismereteket speciális helyzetben alkalmazni
- a szakmai, etikai szabályok betartására, a szakmai értékek képviseletére
- módszeres munkavégzésre
- differenciált bánásmódra
- segítségnyújtásra, rendezvények, programok szervezésében
- betartani a munkavédelmi és tűzrendészeti szabályokat
- szakemberekkel való együttműködésre
1.2 A dajka képesítés megkezdésének feltétele
- Iskolai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség
- Szakmai előképzettség: nem szükséges
- Egészségügyi alkalmassági követelmény: nem szükséges
- Szakmai gyakorlat területe és időtartama: nem szükséges
1.3 A dajkától elvárt viselkedésmódok, attitűdök
Nyitott a közvetítő szerepre a gyermek és családja között. Törekszik a személyiségfejlődést befolyásoló és veszélyeztető tényezők felismerésére a gyakorlatban. A gyermek érzelmi biztonságának megteremtése érdekében, felelősségteljesen végzi munkáját. Óvodában, bölcsődében és mini bölcsődében segíti a napirend megvalósulását. Betartja kompetenciahatárait,törekszik arra, hogy magas minőségi szinten végezze munkáját.
A gyermek érzelmi biztonságának megteremtése érdekében, felelősségteljesen végzi munkáját. Óvodában, bölcsődében és mini bölcsődében segíti a napirend
megvalósulását. Felelősségteljesen vesz részt a játék során használt eszközök előkészítésében. A kisgyermek személyiséget tiszteli, sajátos szükségleteit figyelembe veszi gondozó- nevelőmunkája során.
Tájékoztatási kompetenciája a gyermekkel kapcsolatos napi eseményekre terjed ki, betartja, hogy nevelési kérdésekben a kisgyermeknevelő a kompetens. A rábízott gyermek családjáról szerzett információkat a szakmai titoktartás szabályai szerint kezeli.
1.4 A képzett dajka szakmai által elsajátítható készségek, képességek
Képes a nevelés színtereit komplexen értelmezni. Képes meghatározni a család, a bölcsőde és az óvoda szocializációban betöltött
szerepét. Rendszeres visszajelzéseket ad az óvodapedagógusnak/kisgyermeknevelőnek a gyermekek felügyelete, gondozása során észlelt tapasztalatokról. Képes megkülönböztetni a bölcsődei és az óvodai napirend sajátosságait.
Átlátja a bölcsődés korú gyermek alapvető szükségleteit és az óvodáskorú gyermek alapvető tevékenységi formáit. Alkalmazza ismereteit a bölcsődés korú és az óvodáskorú gyermek játéktevékenysége során. Képes hozzájárulni a biztonságos játék feltételeinek megteremtéséhez és a hibás játékok kiszűréséhez, megjavításához.
Bölcsődében, mini bölcsődében a gyermek gondozása-nevelése közben alkalmazza az egyéni bánásmód elvét, a gyermek pozitív önállósági törekvéseinek, önértékelésének erősítését. Bölcsődében, mini bölcsődében képes a kisgyermeknevelő szakmai munkáját segíteni a koragyermekkori intervenció elvének megvalósításában. Óvodában képes megkülönböztetni az SNI, az integráció, inklúzió, és szegregáció fogalmakat. Az egyéni bánásmód elvét alkalmazza.
1.5 További veszprémben induló tanfolyamainkat alábbi linkre kattintva találod
Veszprémi online és kontaktórás tanfolyamok
1.6 A szakmai képzések programkövetelményeit ide kattintva találod
Programkövetelmények IKK oldaláról letölthető
1.7 Dajka képzés
Amennyiben felkeltette érdeklődésed a Dajka tanfolyamunk és szeretnél konkrét információkat megtudni a tanfolyamról – várható indulás, helyszín, képzés időtartama – abban az esetben kérjük, töltsd ki és küldd el a kapcsolatfelvételi űrlapot. Az űrlap elküldése nem kötelez téged semmire és nem jár semmilyen egyéb elköteleződéssel, csupán segíti a kapcsolatfelvételt és a tájékoztatás nyújtást feléd.
1.8 A programkövetelmény alapján szervezhető szakmai képzéssel megszerezhető szakképesítés és az azzal betölthető munkakör vagy végezhető tevékenység kapcsolata, összefüggése:
A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítéshez szükséges kompetenciákkal szakmajegyzékben szereplő szakma körébe vonható munkaterület, tevékenység vagy munkakör magasabb szinten gyakorolható, vagy a szakmai képzés szakmajegyzékben szereplő szakma képzési és kimeneti követelményeiben meg nem határozott speciális szakmai ismeretek és szakmai készségek megszerzésére irányul.
A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés jogszabályban meghatározott képesítési követelmény munkakör betöltéséhez vagy tevékenység folytatásához.
Az érdeklődés elküldéséhez kérjük töltsd ki az alábbi mezőket!
Az űrlap kitöltése semmilyen kötelezettséggel nem jár!
"*" a kötelező mezőket jelöli